01-01-2025
Op naar het volgende: wat mij betreft vul je het antwoord zelf maar in. Een kwart eeuw in de 21e eeuw, niet direct een eclatant succes met al dat geweld dat zich voordoet. De bubbels achter de rug, de buiken gevuld en de voornemens op een haar na gevild. Wat valt er in dit nieuwe jaar nog te wensen, met al die veranderingen welke zich gaan voordoen. Het Witte Huis dat wederom een bekende mag gaan begroeten, de dagen van rouw na het overlijden van Jimmy, en dan mogelijk ook nog een crematie van een voormalig staatshoofd. Om dan maar te zwijgen over het marionnettentheater dat zich in Nederland voordoet. Waarbij het nationaal belang het liefst op de voorgrond komt te staan. Of al die miljarden welke nog verdeeld moeten gaan worden. En Tante Ursula meer op de voorgrond zal gaan treden. Een musical over het leven van Rob, Malle Babbe furore gaat maken en ook tekstschrijvers en singer-song writers van zich zullen laten horen. Het Eurovisie Songfestival waarbij een toost op Joost niet uit te sluiten valt. En het slot valt voor Philip en Maarten. 80 plussers die het nog steeds goed doen. Of wat te denken van die hoofdprijs van 30 miljoen. Wat je daar allemaal mee zou kunnen doen, ook dat zal niet direct naar voren komen. De belastingdienst die een bericht stuurt om op voorhand maar vast een bedrag over te gaan maken, liefst voor het einde van die nieuwe maand. Voorlopig heet dit te zijn opdat de definitieve aanslag mogelijk wat zal gaan meevallen.
En een verhoging van mijn pensioen. Het ABP denkt graag met mij mee. Inflatie welke nog niet direct een einde kent, de restanten van een overvloedige maand welke gepaard gaat met de ‘lessies’ die zijn overgebleven. Pasta zonder saus en de 2 voor 1 prijs aanbiedingen. De voedselbanken nog steeds afhankelijk van het inkoopbeleid van de supermarkten. En waar mogelijk, gaan we nog gezonder eten, nog alcoholvrijer drinken en genieten van een samenzijn. De samenleving voorop, nadat wederom voor miljoenen vuurwerk de lucht in is geschoten. Want ook dat gaat gewoon door. En over tradities gesproken: er wordt gewaarschuwd voor een stormachtig onthaal in 2025.
Nieuwjaarsduiken worden gecancelleld, maar ook dat zal menigeen niet weerhouden om alsnog een duik te gaan nemen. Want wat is een leven zonder risico?