veilingstrijd

iGer.nl
Dan slaat toch weer die twijfel toe! Het besluit om dit niet te doen kost dan, omdat er ook weer kosten aan verbonden zijn, bijna vijf euro. Voor de broodnodige administratiekosten. Want alles wat maar enigszins om een naam, adres dan wel geslacht vraagt wordt, per definitie, aan de apparatuur toevertrouwd. En dat intikken kost geld. Dienstverlening heet dit dan. En om een dienst te kunnen verlenen dient iemand zich aan te melden. Dat aanmelden kost niets maar het vervolg… jawel, de kosten. 39,95 exclusief. En met een automatische incasso worden de kosten bespaard dus… neem ik wat bedenktijd. Want een automatisme van een jaar na een jaar na een jaar dat een vanzelfsprekendheid wordt, vind ik weer wat lastig. Al was het alleen maar omtrent het afzeggen. Ter zekerer gelegenheid. Juist dat maakt het lastig of, zoals het ook op die drempel in Broek op Langedijk staat de ‘Toekomst naar het verleden.’ Of woorden van gelijke strekking. Juist die drempel over zorgt ervoor dat je een idee kunt krijgen omtrent het ‘Rijk der 15.000 eilanden’, waar nu nog een 150 tal van over zijn. En waar een rondvaartboot met schroefas in 40 centimeter diep water zich een weg baant, een wallenkant raakt en links en rechts wat verdwaalde geiten dan wel schapen het gras weten kort te houden. En waar VSM zijn onbespoten bloemen en kruiden op een viertal eilanden verzorgt. En vrijwel zeker weet dat daar geen kunstmest dan wel bestrijdingsmiddelen worden gebruikt. Opdat VSM oprecht met het predicaat biologischdynamisch zijn producten aan de mens kan brengen.

iGer.nl
Een woord als FairTrade dwingt zich op. Juist bij het veilen van bananen en kiwi’s. Maar wat deze exotische vruchten op deze zondagmiddagveiling doen, ontgaat mij volkomen. Een groente afslag. Met radijs, bloemkool, rode kool met een kind erin, sperziebonen en snijbonen, sla en een eenvoudige augurk. Ongezouten en ongezuurd. En om strijd te voorkomen wordt bij ieder aanwezig nummer een drukknop in gereedheid gehouden. Want voor wie het eerst drukt zal de geboden waar ter beschikking worden gesteld. Met in het verleden (tot 1973) een groente aanvoer wat wel tot 300 Langedijker puntertjes kon oplopen. Sommigen werden met de kloet voortbewogen, anderen hadden reeds een Lister motor aan boord. De tijd dat er fluisterbootjes in de vaart kwamen, was nog niet aangebroken.

iGer.nl
Zo dicht bij Alkmaar en daar nog nooit geweest! Ja, de buitenkant aanschouwd, de binnenkant een raadsel. En in Madurodam het gehele complex vanuit de hoogte kunnen zien. De lighallen opdat de waren niet verpieterden. Het wachten wat een tijd kon duren. Regen, mist, hagel, sneeuw, wind en zonneschijn: alles zou invloed kunnen hebben op de waar. En met name op de prijs. En voor de prijs doen wij van alles… of laten wij het erbij…
maandag alweer. En als de was niet aan de lijn komt te hangen zal alles wel weer op zijn beloop worden gelaten. En ook dat… is maar goed ook!
OVERLEVEN
Zie mij hier als hun schuldenaar
mijn knielen is het boeten
voor hen die ooit gevallen zijn
mijn buigen is hun groeten
zij groeten terug, hun hand naar
mij geheven, wenken zij mij in
hun graf, nu moet ik wel beleven
dat, waarvan ik straks verhalen
kan.

iGer.nl
En waar dat overleven op slaat” Er waren drie ganzen en die twitterden wat. In eerste instantie in pais en vree. Toen kwam de familie zwaan langs: de ouders en twee jongen. En of dit fraaie gezicht de jaloersheid van de ganzen opriep is en blijft een raadsel: feit was wel dat de pleuris uitbrak, dat veren in het rond vlogen en dat dra een tijk met deze verendons gevuld had kunnen worden. Dat was mij wat teveel moeite: met mijn vinger in de aanslag beroerde ik slechts het knopje. Met bijgevoegd resultaat. En of dit nu weer die moeite waard was…

iGer.nl